Aktualności

Zespół Szkół Zawodowych ul. Wrocławska w Ząbkowicach Śląskich - - Witamy na naszej stronie
21,10,-1,65,1
25,600,60,0,3000,5000,25,200
90,150,1,50,19,30,45,1,70,20,1,50,1,0,1,5000
0,1,0,0,2,20,7,5,1,1,0,21,-23,1
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Nasze nowoczesne obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
ZSZ "wrocławska"
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat

Wigilia szkolna 2019

Wigilia 2019

„Bez miłości nie ma dobrego świata”


            20 grudnia, zgodnie ze szkolną tradycją, najpierw odbyły się wigilie klasowe, a następnie w auli wigilia dla nauczycieli i pracowników obsługi i administracji. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli również emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, których obecność jest zawsze dla nas szczególnym znakiem wspólnoty szkolnej i więzi koleżeńskich.
Część artystyczna, przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Księży: Wojciecha Iwanickiego i Adama Przybysza oraz Panie: Agnieszkę Chłopaś, Julitę Kasprowicz i Annę Magnowską, przedstawiała obraz współczesnego, zabieganego świata, w którym często nie mamy czasu na pogłębienie relacji rodzinnych i koleżeńskich, na zatrzymanie się nad tajemnicą Bożego Narodzenia i odkrycie wspaniałej perspektywy miłości i bliskości Pana Boga w naszych sercach, dzięki tajemnicy Wcielenia.

          Jasełka podkreślały wagę codziennych gestów życzliwości i dzielenia się swoim czasem, wrażliwością i miłością, do czego dobrą okazją są spotkania przy wigilijnym stole. Inscenizacja była harmonijnym połączeniem gry aktorskiej, pokazu multimedialnego i wykonania na żywo tradycyjnych kolęd, pieśni i piosenek bożonarodzeniowych. Część artystyczną zamknęło dynamiczne wykonanie jednej z kolęd, bez tekstu i podkładu muzycznego, z użyciem pałek uderzanych o ciało, na zmianę, przez kilku uczniów.

          Drugą część spotkania rozpoczęliśmy od uczczenia minutą ciszy zmarłego niedawno wieloletniego nauczyciela, Pana Emila Kulika. Ksiądz Wojciech Iwanicki przeczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i złożył wszystkim świąteczne życzenia, życząc nam prostoty serca pasterzy przybyłych do żłóbka betlejemskiego i mądrości uczonych magów. Z kolei Pan Dyrektor Ryszard Pawłowski podkreślił znaczenie wspólnego uczestnictwa w wigilii, stanowiącej okazję do wyrażenia życzliwości i sympatii. Kolejną częścią uroczystości było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.
Tegoroczna wigilia szkolna była dla nas czasem odkrywania bliskości Pana Boga – jako źródła radości i nadziei – przez wspólną modlitwę i dzielenie się dobrem z drugim człowiekiem.

 

gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.