Aktualności

Zespół Szkół Zawodowych ul. Wrocławska w Ząbkowicach Śląskich - - Witamy na naszej stronie
21,10,-1,65,1
25,600,60,0,3000,5000,25,200
90,150,1,50,19,30,45,1,70,20,1,50,1,0,1,5000
0,1,0,0,2,20,7,5,1,1,0,21,-23,1
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Nasze nowoczesne obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
ZSZ "wrocławska"
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat

Praktyki zagraniczne

Praktyki zagraniczne

W maju bieżącego roku 35 osobowa grupa uczniów Technikum z Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich, składająca się z przedstawicieli wszystkich kierunków nauczanych w szkole wraz z opiekunami - panią wicedyrektor Lucyną Gabory oraz nauczycielkami Elżbietą Gajewicz, Anną Wilk i Agatą Kazimierczak- Czapigą miała możliwosć wzięcia udziału w zagranicznej praktyce zawodowej, realizowanej w ramach projektu „Bliżej Europy VI- praktyki zagraniczne szansą na dobrą pracę”. Tym razem obrano dwa kierunki- portugalską Evorę, gdzie przebywało 17 praktykantów i włoskie Forli, do którego wyjechało 18 uczniów. 

Szkoła od ponad sześciu lat ubiega się i pozyskuje fundusze na umożliwienie uczniom odbycia praktyk zawodowych poza granicami naszego kraju. Dzięki uczestnictwu w programach takich jak Leonardo da Vinci, PO WER czy Erasmus + uczniowie wyjechali na praktykę zawodową do Niemiec - do Berlina, następnie dwukrotnie do Włoch - najpierw do Bolonii a w kolejnym roku do Forli, potem była Hiszpania i Sewilla, następnie Malta, w bieżącym roku jedna grupa pojechała ponownie do Włoch, do Forli i druga grupa do Portugalii - do Evory. 

 

 

Praktyki są ogromną szansą sprawdzenia i poszerzenia nabytych w szkole umiejętności zawodowych, zdobycia pierwszego branżowego doświadczenia i doskonalenia znajomości języka angielskiego. Dają możliwość poznania bogatej historii, kultury i obyczajów innych europejskich krajów oraz są niezapomnianym doświadczeniem życiowym, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Uczniowie przez 4 tygodnie sumiennie pracowali w różnych zakładach pracy adekwatnych do profilu kształcenia, które znajdowały się zarówno w Evorze i Forli jak i okolicy. Młodzież bardzo szybko nawiązywała kontakt i porozumienie ze swoimi pracodawcami, poznawała specyfikę pracy w portugalskich i włoskich firmach, codziennie realizowała nowe projekty, miała okazję zaznajomić się z przysmakami lokalnej kuchni, a także nauczyła się podstawowych zwrotów w językach portugalskim i włoskim.

Jednak nie samą pracą człowiek żyje. W czasie wolnym oraz w weekendy uczniowie mieli możliwość odkrywania uroków miasta, wzięli udział w dwóch wycieczkach- do przepięknego miasteczka Monsaraz i Lizbony- grupa portugalska, oraz do Florencji i Wenecji- grupa włoska

 Na zakończenie pobytu odbyły się pożegnalne kolacje, podczas których uczniowie wymieniali się swoimi doświadczeniami zawodowymi oraz wrażeniami z pobytu. Praktykanci otrzymali międzynarodowe certyfikaty potwierdzające odbytą praktykę zawodową, mieli również okazję podziękować przedstawicielom organizacji partnerskiej, którzy służyli pomocą, kiedy była taka potrzeba oraz dbali o miły pobyt w obu krajach.

gościmy

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.