Aktualności

Zespół Szkół Zawodowych ul. Wrocławska w Ząbkowicach Śląskich - - Witamy na naszej stronie
21,10,-1,65,1
25,600,60,0,3000,5000,25,200
90,150,1,50,19,30,45,1,70,20,1,50,1,0,1,5000
0,1,0,0,2,20,7,5,1,1,0,21,-23,1
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Nasze nowoczesne obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
ZSZ "wrocławska"
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat

 

Z PAMIĘTNIKA SZKOLNEGO  " O WYJEŹDZIE DO ZAKOPANEGO "

 

W dniach 2-3 grudnia, w ramach projektu „Fach w rękach zawodowców” 45 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Julitą Pikul, Anną Magnowską, i Julitą Kasprowicz miało okazję zwiedzić malowniczą stolicę Tatr, Zakopane.

Nasza przygoda rozpoczęła się 02. Grudnia 2021 r. o 2:00 w nocy. Spod szkoły zabrał nas autokar i wyruszył na przygodę. Trasa była długa, ale bardzo komfortowa i przyjemna, Na miejsce dojechaliśmy zgodnie z planem. O 10:00 rano wyruszyliśmy w góry, skąd rozpoczęliśmy spacer do schroniska „ORNAK” w dolinie Kościeliska. W trasie towarzyszyła nam pani przewodnik Karolina Barciszewska-Kozioł, która z wielką pasją opowiadała nam o historii tej okolicy i przyrodzie. W środowisku zjedliśmy ciepły posiłek. Podczas krótkiego odpoczynku zrobiliśmy kilka zdjęć malowniczego krajobrazu.

Po męczącym dla nas spacerze już powrotnym, udaliśmy się na Zakopiańskie Krupówki, gdzie mieliśmy okazję poznać kuchnię regionalną i podziwiać wspaniały widok na Giewont.

Około 16:00 dotarliśmy do przytulnego pensjonatu, gdzie zjedliśmy obiado-kolację. Pod koniec dnia mieliśmy możliwość wzięcia udziału w kuligu lub w rozmowach i tańcach z lokalnym gawędziarzem. Zmęczeni udanym, pełnym śmiechu i radości dniem poszliśmy grzecznie spać.

Z samego rana zjedliśmy pyszne śniadanko po którym czekała nas kolejna wyprawa. Tym razem na Kasprowy Wierch. Pogoda nas mile zaskoczyła, ponieważ widoki były niesamowite i pomimo niskich temperatur byliśmy zachwyceni.

Po godzinie zjechaliśmy kolejką po Krupówkach, a następnie na sam koniec udaliśmy się na warsztaty i zwiedzanie muzeum Oscypka.

Po bardzo ciekawych, pełnych istotnych informacji dla nas zajęciach z Bacą, ponownie powróciliśmy do Pensjonatu Tatra Hause, gdzie czekała nas obiadokolacja i niestety z wielkim żalem trzeba było pakować walizki do powrotu. W Ząbkowicach Śl. Byliśmy o północy tak jak było to zaplanowane.

Była to jedna z najlepszych wycieczek, w jakiej mieliśmy okazję wziąć udział.

Oby było więcej…  bo naprawdę warto !

 

Uczniowie

  1. W. Kachel, M. Skrobanek
  2. W. Machynia, R. Maciak

 

 

 

gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.