Aktualności

Zespół Szkół Zawodowych ul. Wrocławska w Ząbkowicach Śląskich - - Witamy na naszej stronie
21,10,-1,65,1
25,600,60,0,3000,5000,25,200
90,150,1,50,19,30,45,1,70,20,1,50,1,0,1,5000
0,1,0,0,2,20,7,5,1,1,0,21,-23,1
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Nasze nowoczesne obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
ZSZ "wrocławska"
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat

 

Nasza relacja z " Balu Studniówkowego 2022 "

19 lutego o godzinie 19. w restauracji „Esperanto”, w Świdnicy odbył się uroczysty bal studniówkowy naszych maturzystów. Ta piękna tradycja, wpisana w kalendarz najważniejszych wydarzeń ucznia szkoły średniej, stała się faktem, co cieszy tym bardziej, że w ubiegłym roku studniówka się nie odbyła. W wyjątkowej uroczystości naszym maturzystom towarzyszyły osoby zaproszone, rodzice, nauczyciele, wychowawcy; nie zabrakło włodarzy miasta i powiatu: pana starosty Romana Festera z małżonką i pana Marcina Orzeszka.

Część oficjalną prowadzili: Zofia Kudryńska i Filip Skowron, którzy podziękowali zarówno dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, jak i rodzicom za ich zaangażowanie i troskę, aby wychowankowie zdobyli nie tylko wiedzę, umożliwiającą im zdanie egzaminu maturalnego, ale przede wszystkim stali się  ludźmi mądrymi, odpowiedzialnymi, uczciwymi i odważnie podejmującymi życiowe zadania.

Pan dyrektor Ryszard Pawłowski podziękował wychowawcom i nauczycielom za ich trud włożony w  przekazywanie wiedzy i wychowywanie podopiecznych, cierpliwe towarzyszenie im w radosnych i trudnych momentach; rodzicom za wspólne działanie w niełatwym procesie kształtowania umysłów i serc młodych ludzi; panu staroście i panu burmistrzowi za współpracę i opiekę nad szkołą. Następnie prowadzący prosili kolejno o zabranie głosu panią dyrektor Lucynę Gabory, poszczególnych wychowawców: kl. 4A panią Annę Wilk,  kl. 4TE panią Anettę Kwiatkowską, kl. 4TBH panią Annę Kozyrę, kl. 4TG panią Izabelę Adamowicz-Głaz i panią Agnieszkę Krusze, kl. 4TiS panią Beatę Blicharską oraz pana starosty i pana burmistrza. Wszyscy życzyli maturzystom połamania piór na egzaminie maturalnym i udanego startu w dorosłe życie. Wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie bukietów kwiatów panu staroście i burmistrzowi, dyrekcji, wychowawcom i przewodniczącej rady rodziców, pani Annie Kudryńskiej.

Nieodłączną częścią studniówki jest polonez – zachwycili nas, jak co roku, maturzyści przygotowani pod kierunkiem pani Anny Wilk –  uroczysty taniec cechowała różnorodność układów, dynamizm, piękne kreacje tańczących i bardzo ładne wykonanie. Część artystyczna obejmowała również wykonanie belgijki oraz piosenka zaśpiewana przez Weronikę Sowę i Filipa Skowrońskiego – warto dodać, że Weronika ułożyła słowa piosenki. W imieniu rady rodziców głos zabrała pani Anna Kudryńska, która życzyła maturzystom udanej zabawy studniówkowej i pomyślnego zdania matury. Następnie wszyscy wznieśli toast z okazji wyjątkowego spotkania.

Po części oficjalnej zjedliśmy smaczny obiad, następnie został wniesiony imponujący tort z napisem naszej szkoły. Po jego degustacji nastąpiła zabawa na parkiecie trwająca do godziny czwartej – świetnie spisał się zespół Life Style z Barda, porywał wszystkich do tańca, wykonując zróżnicowany repertuar. Maturzyści i towarzyszące im osoby oraz nauczyciele bardzo dobrze się bawili; oprócz tańców w kółku i w parach maturzyści zorganizowali wybór królowej i króla balu oraz wspólne pląsy. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć zrobionych przez zaproszonych fotografów.

Studniówka była niepowtarzalną okazją do radosnego spotkania maturzystów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości – ładne miejsce, piękne stroje uczestników, rozmowy i wspólny taniec pozwoliły wszystkim uczestnikom doświadczyć, że więź budują nie tylko codzienne kontakty, ale także uroczystości pozwalające dostrzec, jak ważna jest wspólnota domu, klasy, szkoły i małej ojczyzny.

 

Galeria studniówkowa

 

 

 

 

 

Kilka amatorskich zdjęć z imprezy

gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.