Aktualności

Zespół Szkół Zawodowych ul. Wrocławska w Ząbkowicach Śląskich - - Witamy na naszej stronie
21,10,-1,65,1
25,600,60,0,3000,5000,25,200
90,150,1,50,19,30,45,1,70,20,1,50,1,0,1,5000
0,1,0,0,2,20,7,5,1,1,0,21,-23,1
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Nasze nowoczesne obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
ZSZ "wrocławska"
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat

OBCHODY DNIA JĘZYKÓW OBCYCH W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH

IM. STANISŁAWA STASZICA W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

 

 

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią w naszej szkole odbyły się tradycyjne obchody Dni Języków Obcych. Impreza miała miejsce w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną 13 kwietnia 2022 i była połączona z obchodami Dnia Patrona naszej szkoły Stanisława Staszica.

W trakcie imprezy wszyscy uczniowie szkoły mogli wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach (konkursy, zabawy, pokazy, kawiarenka i inne) i sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego i niemieckiego. W przerwach między poszczególnymi zajęciami zarówno nauczyciele jak i uczniowie spotykali się w kawiarence na pysznym cieście i kawie lub herbacie.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 8.15 od uroczystego apelu upamiętniającego naszego patrona. Przewodniczący szkoły Filip Skowron wygłosił ciekawy referat na temat życia i działalności Stanisława Staszica, przybliżając w ten sposób sylwetkę tego wybitnego Polaka uczniom naszej szkoły.

Po części oficjalnej przewodnicząca KJO pani Agnieszka Jasek-Łata przedstawiła harmonogram imprezy i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.

Uczniowie wszystkich klas wraz z opiekunami mieli okazję wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli anglistów: A. Juszczyk, E. Gajewicz, J. Marcinowską, B. Zawadę i B. Chmielowca oraz przez nauczycieli germanistów: A. Jasek-Łatę, A. Krusze i M. Zator (przy pomocy uczniów).

Dla chętnych uczniów klas maturalnych zorganizowane były dodatkowe zajęcia z matematyki i języka polskiego w formie konsultacji prowadzonych przez panie T. Oleksak, M. Germańską i M. Bulandę.

Również miłośnicy sportu mogli się sprawdzić w wybranych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego panie A. Wilk i B. Podlipniak oraz pana G. Pruszyńskiego. Zajęcia te także cieszyły się dużym powodzeniem i dostarczyły uczestnikom wielu emocji.

Przez cały czas trwania imprezy czynna była kawiarenka oferująca pyszne ciasta przygotowane przez naszych uczniów. Opiekę nad tym przedsięwzięciem sprawowała pani A. Pintal wraz ze swoją klasą 2EE. Ilość przygotowanych wypieków przerosła nasze oczekiwania, ale zainteresowanie było tak ogromne, że wszystko rozeszło się w trakcie imprezy. Dochód ze sprzedaży ciast oraz napojów zostanie przeznaczony na organizację imprezy oraz na zakup nagród dla uczestników poszczególnych konkurencji, które zostaną wręczone na zakończeniu roku szkolnego.

W specjalnym konkursie zostali wyłonieni Mistrzowie Języka Niemieckiego, są to ex aequo Zuzanna Koza z kl. 3EE i Mateusz Kapłan z kl. 3TE, oraz Mistrz Języka Angielskiego: Maciej Kowalski z kl. 3CC

Wszystkie konkurencje i zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy brali w nich udział z pełnym zaangażowaniem. Brakowało nam tego typu imprez przez lata pandemii i cieszymy się, że wreszcie możemy wrócić do normalności.

B. Zawada

 

 

 

gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.