Aktualności

Zespół Szkół Zawodowych ul. Wrocławska w Ząbkowicach Śląskich - - Witamy na naszej stronie
21,10,-1,65,1
25,600,60,0,3000,5000,25,200
90,150,1,50,19,30,45,1,70,20,1,50,1,0,1,5000
0,1,0,0,2,20,7,5,1,1,0,21,-23,1
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Nasze nowoczesne obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
ZSZ "wrocławska"
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat

„POZNAJMY SIĘ”

 

W dniu 21.04.2022 odbyło się spotkanie organizacyjne koordynatorów międzynarodowego projektu polsko- czeskiego pod nazwą „Poznajmy się”, realizowanego przez Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej NOVUM.

Od czerwca 2022 r. nasza szkoła rozpocznie współpracę z czeską szkołą partnerską w Dvur Kralove nad Labem,. Zakończenie projektu przewidziane jest na listopad 2022 r. W ramach współpracy podjęte zostaną następujące działania:

- job shadowing- trzydniowa wizyta studyjna pięciu nauczycieli z ZSZ w szkole w Dvur Kralove, w ramach której nauczyciele będą mieli okazję zaznajomić się z organizacją pracy w placówce, przyjrzeć się specyfice pracy z młodzieżą, poznać system nauczania i oceniania obowiązujący w Czechach, jak również zwiedzić atrakcje turystyczne Dvora Králové nad Labem i jego okolic

- trzydniowa wizyta studyjna pięciu nauczycieli ze szkoły czeskiej w ZSZ w Ząbkowicach Śląskich

- trzydniowa wizyta studyjna 10 uczniów i dwóch nauczycieli z naszej szkoły w czeskiej placówce, podczas której uczestnicy będą obserwować lekcje, zajęcia praktyczne, wizytować miejsca praktyk zawodowych. Uczniowie poznają również atrakcje turystyczne Dvora Králové nad Labem i jego okolic

- trzydniowa wizyta 10 uczniów i dwóch nauczycieli szkoły czeskiej w Ząbkowicach Śląskich

Głównym celem projektu jest wymiana doświadczeń na temat metod prowadzenia lekcji, aktywizacji uczniów, sposobów rozwiązywania problemów dydaktycznych i wychowawczych, jak również w zakresie stosowania innowacji technologicznych. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie będą mieli okazję obserwować szkolną codzienność, co może być źródłem inspiracji i szansą poznania dobrych praktyk. Udział w projekcie umożliwi również poszerzenie wiedzy o kulturze, tradycji i historii regionu sąsiada, a także może przyczynić się do przełamywania barier i nawiązania nowych, wartościowych kontaktów.

gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.