Aktualności

Zespół Szkół Zawodowych ul. Wrocławska w Ząbkowicach Śląskich - - Witamy na naszej stronie
21,10,-1,65,1
25,600,60,0,3000,5000,25,200
90,150,1,50,19,30,45,1,70,20,1,50,1,0,1,5000
0,1,0,0,2,20,7,5,1,1,0,21,-23,1
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Nasze nowoczesne obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
ZSZ "wrocławska"
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat

 

Dni języków obcych w naszej szkole

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyły się obchody Dni Języków Obcych. Impreza miała miejsce w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną -  piątego kwietnia i była połączona z obchodami Dnia Patrona naszej szkoły Stanisława Staszica.

W trakcie imprezy wszyscy uczniowie szkoły mogli wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach (konkursy, zabawy, pokazy, kawiarenka i inne) i sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego i niemieckiego. W przerwach między poszczególnymi zajęciami zarówno nauczyciele jak i uczniowie spotykali się w kawiarence na pysznym cieście i kawie lub herbacie. Jednocześnie na salach gimnastycznych nauczyciele wychowania fizycznego prowadzili konkursy i zawody sportowe. Po raz pierwszy odbył się również Turniej Badmintona w deblu, który cieszył się dużym powodzeniem.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 8.15 od uroczystego apelu upamiętniającego naszego patrona. Piotr Sito, przewodniczący szkoły wygłosił ciekawy referat na temat życia i działalności Stanisława Staszica, przybliżając w ten sposób sylwetkę tego wybitnego Polaka uczniom naszej szkoły.

Po części oficjalnej przewodnicząca KJO pani Agnieszka Jasek-Łata przedstawiła harmonogram imprezy i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.

 

Uczniowie wszystkich klas wraz z opiekunami mieli okazję wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli anglistów: A. Juszczyk, E. Gajewicz, J. Marcinowską, B. Zawadę i B. Chmielowca oraz przez nauczycieli germanistów: A. Jasek-Łatę, A. Krusze, M. Zator, A. Semeniuk i A. Kozyrę.

Dla chętnych uczniów klas pierwszych nauczyciele geografii M. Zator i B. Tuła zorganizowali konkurs geograficzny w formie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Zwycięzcy to Mateusz Juszczyk kl.1AA, Szymon Granieczny kl.1BB i Bartosz Synowiecki kl. 1 DD.

Również miłośnicy sportu mogli się sprawdzić w wybranych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego panie A. Wilk i B. Podlipniak oraz pana G. Pruszyńskiego. Zajęcia te także cieszyły się dużym powodzeniem i dostarczyły uczestnikom wielu emocji.

Przez cały czas trwania imprezy czynna była kawiarenka oferująca pyszne ciasta przygotowane przez naszych uczniów. Opiekę nad tym przedsięwzięciem sprawowała pani A. Pintal wraz ze swoją klasą 3EE. Ilość przygotowanych wypieków przerosła nasze oczekiwania, ale zainteresowanie było tak ogromne, że wszystko rozeszło się w trakcie imprezy.

W specjalnym konkursie zostali wyłonieni MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO Sylwia Rogala kl.1k, oraz MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO: Cyprian Woron kl. 2CC i Zuzanna Marzec kl. 4CC.

Wszystkie konkurencje i zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy brali w nich udział z pełnym zaangażowaniem.

Beata Zawada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.