Aktualności

Zespół Szkół Zawodowych ul. Wrocławska w Ząbkowicach Śląskich - - Witamy na naszej stronie
21,10,-1,65,1
25,600,60,0,3000,5000,25,200
90,150,1,50,19,30,45,1,70,20,1,50,1,0,1,5000
0,1,0,0,2,20,7,5,1,1,0,21,-23,1
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Zespół Szkół Zawodowych "wrocławska"
Nasze nowoczesne obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Obiekty sportowe
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Historia naszej szkoły
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
Z nami będziesz WIELKI
ZSZ "wrocławska"
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat
ZSZ "wrocławska" i dalej w wielki świat

 

„Czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy”

4 września 2023 r., o godzinie 8.15 na placu szkolnym rozpoczął się apel inaugurujący nowy rok szkolny. Uroczystość otwarło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu narodowego. W imieniu samorządu szkolnego nauczycieli i uczniów przywitali: Piotr Sito i Szymon Jaroczyński.

Na początku swojego wystąpienia Pan Dyrektor Ryszard Pawłowski przywitał grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, rodziców, młodzież, ze szczególną serdecznością zwracając się do uczniów klas pierwszych. Uczestnicy uroczystości uczcili chwilą ciszy zmarłych w ostatnim czasie pracowników szkoły: Pana Piotra Burmistrza, wieloletniego nauczyciela przedmiotów zawodowych i Pana Mieczysława Chmielowskiego, kierownika administracyjnego.

Pan Ryszard Pawłowski podkreślił, że nowy rok szkolny to czas nowych wyzwań. Wymagania stawiane przez szkołę to dla uczniów okazja, by uczyć się podejmowania właściwych decyzji i osiągania ważnych życiowych celów. Przez dobrą szkołę wiedzie najlepsza droga do dobrej przyszłości. Pan Dyrektor zapewnił, że w naszej placówce nauczyciele dołożą wszelkich starań, by uczniowie otrzymali staranne wykształcenie.  Najważniejszym zadaniem wychowanków jest osiągnięcie jak najlepszych wyników w nauce, uwieńczonych pozytywnym egzaminem maturalnym i zawodowym, rozwijanie zainteresowań i zdolności, osiąganie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie szkoły w każdym miejscu i sytuacji. Uczniowie usłyszeli też słowa przypominające im, jak ważna jest grzeczność okazywana na co dzień, świadcząca o dobrym wychowaniu.

Z kolei nauczycielom Pan Ryszard Pawłowski życzył spokojnej pracy, aby postępy wychowanków dawały im dużo satysfakcji, a każdy dzień przynosił radość i zapał do przekazywania wiedzy swoim uczniom.

W wystąpieniu Pana Dyrektora znalazło się także odwołanie do 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej – dla Polaków historia to coś więcej niż tylko fakty z przeszłości. Świadomość historyczna jest nieodłączną częścią naszej mentalności i narodowej wrażliwości, dlatego dzisiaj oddajemy hołd poległym podczas zmagań wojennych.

Po zakończonym apelu uczniowie udali się do klas na pierwszą lekcję wychowawczą, a na placu pozostały klasy pierwsze, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

galeria

 

 

 

 

 

 

 

gościmy

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.